Michal Chelbin Ouka Leele Ellen Kooi Clemens Ascher

Hikayemiz, 212 Studio tarafından İstanbul’da üretilen uluslararası kültür sanat dergisi 212 magazine ile başlamıştı. Dergide kısa öyküler, uzun makaleler; dikkat çekici fotoğraf denemeleri ve çarpıcı söyleşiler yer alıyor. Dergimiz, doğuyla batının buluştuğu kentte doğmuş olsa da, İstanbul’un bu en sevilen metaforunun barındırdığı çelişkileri aşıp bölgeden ve dünyadan farklı renkleri, sesleri ve yetenekleri önyargısız bir şekilde sunmayı amaçlıyor.

Fotoğraf ve kültürel etkileşim tutkumuzu bir adım öteye taşımak gayesiyle geçtiğimiz sene 212 Uluslararası Fotoğraf Festivali’nin ilk edisyonunu başarıyla gerçekleştirdik. Festival, farklı fotoğraf sanatçılarını bir araya getirmeyi ve yeteneklerine ışık tutmayı amaçlayan geniş çaplı bir fotoğraf etkinliği.

Festivalin ortak dili fotoğraf. Bu dili kullanan ve kutlayan yerel ve uluslararası bir platform. Festival, aynı zamanda iddialı bir fotoğraf yarışmasına da ev sahipliği yapıyor ve farklı uluslardan ve inisiyatiflerden çeşitli sanatçıların işlerini sunuyor.